انواع تابلو حروف برجسته

با ورود دستگاه هایی که به ساخت حروف برجسته می پردازند، در دنیای تابلوهای تبلیغاتی، تحولی نوین بوجود آمده است. ساخت تابلوهایی با نوآوری ها و خلاقیت های جدید سبب می گردد که تبلیغات کاراتری داشته باشیم. ما در مقاله ی زیر به بررسی انواع تابلو حروف برجسته می پردازیم.

انواع تابلو حروف برجسته

چلنیوم حاشیه دار

این نوع تابلو از حروف برجسته ی چلنیوم ساخته شده است که جنس آن از پلکسی گلاس، حاشیه ی آن از پلکسی و سرتا سر لبه از چلنیوم می باشد. این تابلوها به روی انواع سنگ، کامپوزیت، MDF، چوب و PVC قابل اجرا می باشد.

تابلو چلنیوم اسلایدر

چلنیوم پلکسی دوبل

یکی از انواع تابلو حروف برجسته تابلوی چلنیوم پلکسی دوبل می باشد. جنس این تابلو از پلکسی گلاس، دور تا دورش از چلنیوم و با یک پلکسی اضافه به روی کار در رنگ های مختلف و از جنس پلکسی می باشد. معمولا برای این کار رنگ مشکی کاربرد بیشتری دارد. این تابلوها به روی انواع سنگ، چوب، کامپوزیت، PVC و MDF قابل اجرا می باشد. این تابلوها با داشتن مرکز تیره و حاشیه ی نورانی هم در شب و هم در روز نمای خوبی خواهد داشت.

انواع تابلو حروف برجسته - تابلو پلکسی

تابلوهای حروف برجسته ی پلاستیک سه بعدی وکیوم

تابلوهای پلاستیک سه بعدی وکیوم یکی دیگر از انواع تابلو حروف برجسته است. این تابلو جزء جدیدترین تابلوها در صنعت های تابلوسازی می باشد. این تابلوها به علت تنوع رنگ، مدل، نوردهی و ظاهر فانتزی که می شود به آن داد با تابلوهای حروف برجسته ی چلنیوم رقابتی تنگاتنگ را ایجاد کرده است. ساخت این تابلوها با دستگاه های تمام اتوماتیک انجام شده و نسبت به قبل در کوتاه ترین زمان انجام می گیرد.

چلنیوم ستاره ای

چلنیوم ستاره ای نیز یکی از انواع تابلو حروف برجسته می باشد. تفاوتی که این تابلو با نوع معمولی آن دارد، تفاوت در نمای درخشان و ستاره ای آن می باشد. نور SMD که داخل حروف برجسته قرار دارد با شکست از تابلو به چشمان بیننده ساطع می شود. این نور ملایم می تواند در عین چشمک زن بودن، عابران را به خود جذب نموده و جلوه فوق العاده ای را از خود نمایان سازد.

حروف استیل

حروف استیل از دیگر انواع تابلو حروف برجسته است. جذابیت طبیعی و ذاتی و خاصیت ماندگاری آن باعث کاربرد زیاد آن شده است. گفتنی است تابلوی استیل لبه ی پانچ همانند تابلوی حروف استیل برجسته بوده و تنها تفاوتی که این دو تابلو با هم دارند در نمای ستاره ای آن و همچنین لبه ی پانچ شده ی آن است که می تواند با اصابت نور، برقی ملایم و چشمک زن ایجاد نماید که همه ی افراد به سمت و سوی کسب و کارتان سوق داده می شوند.

از صفحات استیلی که ضد زنگ است در رنگ های براق و مات برای ساختن تابلو ی استیل لبه پانچ استفاده می شود. این ورق ها دو نوع دارد. نوع بگیر آن که به وسیله ی آهنربا جذب می گردد و نوع نگیر آن که به وسیله ی آهنربا جذب نمی گردد.

اسلایدر تابلو استیل

این تابلو در طرح های خش دار، ساده، براق و مات موجود است. نوع بگیر آن کیفیت مرغوبی نداشته و برای ساختن تابلوهای تبلیغاتی مناسب نمی باشد. چنانچه قصد دارید برای مغازه ی خود از تابلوهای استیل تبلیغاتی سفارش دهید، از نوع استیل نگیر استفاده نمایید. چرا که این نوع از دوام و مرغوبیت بالاتری برخوردار است.

تابلوی حروف برجسته ی فلزی لبه پانچ ۲ طبقه

صفحاتی که در ساخت این تابلو به کار می رود از رینگ آهن و ورق پلاکسی برای طبقه ی پایین است. در پشت کار از ورقه های پی وی سی به کار می رود و نورپردازی حروف آن نیز در ۲ رنگ پیاده سازی شده است. در قسمت رو و پشت صفحه ی میانی از لامپ هایی با نام SMD استفاده می شود. برای رنگ آمیزی آن نیز از رنگ های روغنی، الکترو استاتیک و کوره ای می توان استفاده نمود.

1 دیدگاه

  1. […] ورود تابلوهای حروف برجسته، صنعت تابلوسازی پیشرفت زیادی کرد و تابلوهای نوع ساده […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *