انواع تابلو مغازه

انواع تابلو مغازه

امروزه تابلوهای سر در مغازه انواع مختلفی دارند. این تابلوها از لحاظ تکنولوژی و ایده های نو مرتبا پیشرفت کرده و هر روز نوع جدیدی از آن به بازار می آید. بد نیست جهت انتخاب بهترین تابلو قبل از سفارش به تابلو ساز، شناختی تقریبی از این تابلوها داشته باشید. ما در مقاله ی زیر به بررسی انواع تابلو مغازه می پردازیم.

انواع تابلو مغازه

ارتباط تابلو مغازه با محیط اطراف

یکی از مهم ترین ابزارهایی که برای شناساندن و معرفی هر کسب و کاری از آن استفاده می شود تابلو مغازه است و یکی از مهم ترین ویژگی های آن این است که با محیط اطراف ارتباط نزدیک و تنگاتنگی دارد. این مطلب بدان معناست که در زمان انتخاب تابلوی مغازه بایستی شرایط محیطی نیز مد نظر قرار بگیرد.

این شرایط می تواند شرایط فرهنگی، اجتماعی منطقه یا شرایط جوی و آب و هوایی آن باشد. عدم توجه به این موارد می تواند مشکلاتی را برای صاحبان کار ایجاد نماید. اولین مشکل می تواند این باشد که افراد برای تعمیر آن بایستی هزینه های فراوانی را صرف نمایند. چرا که مثلا رطوبت می تواند باعث تخریب برخی متریال های به کار رفته در آن شود.

نمونه کار تابلو فروشگاهی

چنانچه شما شرایط آب و هوایی را در نظر گرفته باشید و با توجه به آن تابلوی مغازه ی خود را انتخاب کرده باشید دیگر این مشکل برایتان بوجود نخواهد آمد.

موضوع دیگری که در مورد  ارتباط  تابلو با محیط اطراف آن مطرح می شود، مسائل فرهنگی، اجتماعی است. گرچه طراحی تابلوی مغازه به سلیقه ی افراد وابسته است. ولی در صورت عدم توجه به مسائل اعتقادی و فرهنگی می توانید با واکنش هایی منفی از سوی مشتریان مواجه گردید.

نورپردازی نیز مسئله ی مهم دیگری است که بایستی به آن توجه ی ویژه ای گردد. به همین علت بایستی در انتخاب تابلو نورهای محیطی بررسی بشود تا تابلو جلوه ی قابل قبولی را داشته باشد.

. بنابر این در انتخاب انواع تابلو مغازه حساسیت های فراوانی وجود دارد که بایستی آن ها را مورد توجه قرار دهید.

تابلو چوبی

معمولا برای ساخت زمینه ی تابلوهای تبلیغاتی از کامپوزیت استفاده می شود. یک نوع از زمینه های تابلو به جز تابلو کامپوزیت که اخیرا از آن در صنعت تابلوسازی استفاده می شود، زمینه های چوب های مختلف مثل الوار، ترمووود و … می باشد که از زیبایی خاصی برخوردار است. گفتنی است متریال چوب تنها برای ساخت زمینه ی تابلو استفاده نمی شود، بلکه برای ساختن حروف های برجسته و همچنین ساخت تابلو مغازه ی چوبی نیز استفاده می شود که جزء یکی از پیشرفته ترین تابلوهای تبلیغاتی به حساب می آید.

نمونه کار تابلو فروشگاهی

تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم یکی از پر مخاطب ترین و پر فروش ترین تابلوهای مغازه است. این تابلو یک نوع آلومینیوم بوده که با انعطاف پذیری خود در ساختن حروف های برجسته یکی از مهم ترین گزینه ها برای انتخاب به شمار می رود. از انواع مختلف تابلو چلنیوم به چلنیوم لترمکس و چلنیوم الماسی می توان اشاره نمود.

قیمت انواع تابلو مغازه

چون که تابلوهای مغازه در فضای بیرونی و در بالای مغازه نصب می شوند، می تواند درمعرض طوفان، باد، باران و تابش نور آفتاب به صورت مستقیم باشد. بنابر این در هنگام خرید تابلو مغازه بایستی به طول عمر و کیفیت آن توجه ویژه ای نمایید که این امر مستلزم آن است که در پرداخت هزینه برای آن کوتاهی نفرمایید.

انواع تابلو مغازه مانند استیل، چلنیوم، ال ای دی به دو نوع زیر تقسیم می شوند:

  • چینی
  • غیر چینی

تابلوهایی که از جنس نامرغوب چین ساخته شده باشد، بسیار ارزان بوده و خیلی زود نیز از کار می افتند. ولی اگر از نوع با کیفیت آن استفاده نمایید بایستی هزینه ی بیشتری را برای آن پرداخت نمایید ولی در عوض از لحاظ کیفیت کالا خیالتان راحت است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *