تابلو تبلیغاتی چوبی

تابلو تبلیغاتی چوبی

یکی از مصالحی که برای ساخت تابلوهای تبلیغاتی از آن استفاده می شود، چوب ترموود می باشد. امروزه این چوب برای ساخت تابلو تبلیغاتی چوبی و نمای ساختمان ها استفاده می شود. ترموود نوعی جنس چوبی محکم از درخت کاج بوده که از سوزاندن یا نیم سوز نمودن چوب بدست می آید. گفتنی است فرآیند سوزاندن می تواند باعث افزایش مقاومت ترموود در مقابل شرایط محیطی و جوی گردد.

از چوب ترموود در تابلوی مغازه ترموود، سونای خشک، کابینت آشپزخانه، پوشش های سقفی، درو پنجره ی چوبی و دیوار نماهای خارجی و داخلی دارد. ما در مقاله ی زیر به بررسی نحوه ی تولید چوب ترموود برای تابلو تبلیغاتی چوبی می پردازیم.

تابلو ترمو وود

چوب ترموود چگونه تولید می شود؟

برای این کار ابتدا چوب ها به اندازه و شکل دلخواه برش خورده و سپس درون دستگاه ترموود قرار می گیرد تا با کمک گرما چوب ها خشک گشته و رطوبتشان گرفته شود.

در مرحله ی بعد حرارت دادن چوب ها را تا حدی بالا می برند که رطوبت به صورت کامل خارج شود. چوب ها برای مدتی بین دمای ۱۸۰ درجه تا ۲۲۰ درجه ی سانتیگراد باقی مانده تا همه ی بخش های چوب قهوه ای روشن شود.

بعد از این مرحله دمای آن را به حدود ۱۰۰ درجه رسانده تا چوب ها به آهستگی سرد شود. سپس با تزریق نمودن آب، دمای چوب به دمای محیط می رسد.

بعد از طی همه ی این مراحل، خصوصیات منفی چوب از بین رفته و قسمت باقیمانده ی آن به بلور تدیل می گردد. زنجیره های سلولزی آن شکسته شده و اسیدهایش تجزیه می گردد. به این ترتیب از هر گونه جانور میکروسکوپی نیز مبرا می گردد.

به همین دلیل، چوب ترموود جزء مقاوم ترین و بهترین چوب در مقابل شرایط آب و هوایی می باشد. این چوب ها پیش از نصب توسط رنگ های مخصوص رنگ می شود و بیش از ۲۰ نوع رنگ دارد که دست مشتری در انتخاب رنگ باز می ماند.

برای تولید این چوب از دو کلاس زیر استفاده می شود:

  • thermo-s class: چوب هایی که در این روش تولید می شوند، معمولا تا ۱۸۰ درجه حرارت داده شده و بیشتر در قسمت های داخلی مثل در و پنجره، کف پوش، سونا و مبلمان کاربرد دارد.
  • thermo-D class: چوب هایی که در این روش استفاده می شوند معمولا تا ۲۲۰ درجه ی سانتیکراد حرارت داده می شوند تا در برابر شرایط رطوبتی و جوی محکم گردند و بتوان از آن ها در محیط های باز استفاده نمود. به همین علت از آن ها در درب های بیرونی، دیوارنماها، کف پوش ها، سونا، تابلو تبلیغاتی چوبی مغازه، آلاچیق ها، صندلی های فضای سبز، باغبام ها و نمای ساختمان استفاده می شود.

تابلو تبلیغاتی چوبی

مزایای چوب ترموود

برخی مزایای چوب ترموود عبارتند از:

  • زیبایی
  • عمر طولانی
  • رنگ های متنوع
  • سبک
  • مقاومت بالا
  • مقاوم در مقابل رطوبت و پوسیدگی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *